stycznia 28, 2022

Pralinki proteinowe bez dodatku cukru

Każdego z nas nachodzi czasem ochota na coś słodkiego.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie bezkarnie na kawałek czekolady z nadzieniem czy ciastko z dżemem. Oczywiście wszystko jest dla ludzi i kostka czekolady czy jedno ciasteczko nikogo nie zabije, jeśli jednak z jakiegoś powodu trzymamy dietę z ograniczeniem cukru, warto zawsze spróbować poszukać odpowiednich dla nas zamienników - może uda nam się znaleźć produkty, które zaspokoją naszą ochotę na słodkości, a jednocześnie nie spowodują potem żadnych wyrzutów sumienia?

Jednym z takich produktów mogą być pralinki proteinowe Allnutrition NutLove, które ostatnio udało mi się kupić w Biedronce. Zawierają tylko naturalnie występujące cukry z mleka. Warto jednak wiedzieć, że jest ich naprawdę niewiele, ledwie 3,5g na 100g, co daje ok. 0,5g cukru na jedną pralinkę.

Nadzienie orzechowe przygotowane zostało z orzeszków arachidowych, a w całej pralince nie znajdziemy ani grama oleju palmowego.

Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na listę alergenów, które możemy znaleźć w czekoladkach, a tych jest całkiem sporo: orzechy, nasiona sezamu, gluten, soja, jaja i mleko. Jeśli jednak nie stanowią one dla Was problemu, warto dać szansę tym pralinkom i sięgnąć po nie czasami, gdy ochota na słodkie stanie się nie do odparcia 😉Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Z notatnika dietetyka , Blogger